Get Adobe Flash player

postheadericon Tävlingar

Mitt Touren

Finalen i Härnösand är avgjord.

  Namn klubb hcp tot Poäng
1 Björn Wedin BK Flash 6 2159 20
2 Niklas Nordlöf BK Flash 34 2040 15
3 Tomas Byberg  Nordingrå BK 20 2025 14
4 Kjell Andersson Ortviken MK 36 2002 13
5 Robert Hernetaho BK Flash 38 2002 12
6 Stefan Borgström BK Flash 11 1986 11
7 Jörgen Byqvist BK Flash 26 1975 10
8 Tomas Wikberg Domsjö IF 20 1969 9
9 Torbjörn Jonsson BK Flash 2 1953 8
10 Tony Lindqvist Domsjö IF 21 1922 7
11 Alexander Ljusberg BK Enjoy 15 1892 6
12 Mikael Olsson BK Flash 13 1883 5
13 Lars Backlund BK Flash 6 1881 4
14 Mats Lundström Nordingrå BK 25 1863 3
15 Anders Jonsson Domsjö IF 18 1859 2
16 Lars-Erik Granbäck Ortviken MK 42 1772 1


  Namn Klubb hcp tot Poäng
1 Karin Borgström BK Flash 28 2029 15
2 Ida Nordlöf BK Flash 14 1998 12
3 Maj-Gun Sjödin  BK Flash 42 1995 9
4 Anne Byberg  Nordingrå BK 42 1945 7
5 Annica Olsson BK Flash 15 1911 5
6 Anette Eriksson BK Laxen 36 1902 3
7 Gunilla Carlsson BK Flash 16 1867 2
8 Oili Andersson Nordingrå BK 29 1846 1




Parkaden Tournamet 2012

Här hittar du profilen för tävlingen

Tävlingsregler

Resultat Final

Lag                         Poäng                           Medlemar  
 
Härnö                     17                              Sven-Bruno Svensson, Lasse Tängman och Stanley Lindbladh
Sebbes Gäng        14,5                           Thomas Lindbom, Sebastian Blomsten, Annet Buska
Team Backlund     14                              Lars Backlund, Michael Hultman och Mikael Westman
Berras Busar         11                              Berra Hillström, Jesper Bülman och Christer Sundqvist
Flash 3                   10                               Torbjörn Jonsson, Torbjörn Svensson och Mattias Jonsson
Domsjö                   11                              Stefan Söderlund, Anders Jonsson och Viktor Söderlund
Flash 1                    5,5                              Mikael Olsson, Annica Olsson och Susanne Johansson
Enjoy                       5                                Alexander Ljusberg, Urban Söderberg och Fredrik Melander

Resultat I kvalet:
 
Berras Busar
2654
Berra Hillström, Jesper Bülman och Christer Sundqvist
 
Flash 1
2635
Mikael Olsson, Annica Olsson och Susanne Johansson
 
Sebbes Gäng
2631
Thomas Lindbom, Sebastian Blomsten, Annet Buska
 
Domsjö 1
2570
Stefan Söderlund, Anders Jonsson och Viktor Söderlund
 
Flash 3
2517
Torbjörn Jonsson, Torbjörn Svensson och Mattias Jonsson
 
Härnö
2505
Sven-Bruno Svensson, Lasse Tängman och Stanley Lindbladh
 
Norpans
2456
Michael Nordlander, Anna Wallanger och Per Höglund
 
Enjoy
2448
Alexander Ljusberg, Urban Söderberg och Fredrik Melander
 
Team Backlund
2244
Lars Backlund, Michael Hultman och Mikael Westman
 
Nordingrå BK
2433
Jörgen Edlund, Thomas Byberg och Tommy Sjölander
 
Bk Laxen
2414
Ulf Lindqvist, John Åberg och Lennart Johansson
 
Nodo
2407
Håkan Asplund, Jan-Erik Rönnqvist och Stefan Sjöblom
 
Flash 4
2354
Stefan Borgström, Fredrik Borgström och Karin Borgström
 
BK Plexus
2339
Per Karlsson, Victor Högberg, Bertil Hemingsson och Lars-Erik Renberg
 
Mix Team
2323
Anders Ödmark, Helene Brännmo och Mats Lundström
 
Flash 2
2313
Magnus Melander, Per Högfjäll och Daniel Wallanger
 
Domsjö 2
2287
Tomas Wikberg, Martin Lindqvist, Patrik Nylander och Tony Lindqvist
 
 
Namn Klubb hcp tot Poäng
1 Karin Borgström BK Flash 28 2029 15
2 Ida Nordlöf BK Flash 14 1998 12
3 Maj-Gun Sjödin  BK Flash 42 1995 9
4 Anne Byberg  Nordingrå BK 42 1945 7
5 Annica Olsson BK Flash 15 1911 5
6 Anette Eriksson BK Laxen 36 1902 3
7 Gunilla Carlsson BK Flash 16 1867 2
8 Oili Andersson Nordingrå BK 29 1846 1
  

postheadericon Stöd BK Flash



Sponsorer



















































Matchvärd